Petak, 3.4.2020.

Lijep pozdrav svima u novom danu! smiley

Danas gledamo HRT 3  od 8 - 9 sati. smiley

HRVATSKI JEZIK

Rečenice, proljetnice - 86. i 87. str.

Pročitaj rečenice pazeći na znak koji se nalazi na kraju (Tiho, tiho! Zemljica još spava. Spava li trava?)Kako izgovaramo rečenicu koja na kraju ima točku? Izgovorite primjer takve rečenice. Kako izgovaramo rečenicu koja na kraju ima upitnik? Izgovorite primjer takve rečenice. Kako izgovaramo rečenicu koja na kraju ima usličnik? Izgovorite primjer takve rečenice. Koji znakovi mogu stajati na kraju rečenice?

Zapiši znakove koji mogu stajati na kraju rečenice. Smisli rečenice o sljedećim riječima. Od nizova  riječi sastavi rečenice. (2., 3. i 4. cvjetić na 86.str.)

Riješi zadatke i na 87. str. Rečenice iz zadatka gdje si spajao dijelove rečenica prepiši u bilježnicu velikim tiskanim slovima - čitko, uredno i točno.

Sliku napisanih rečenica poslati na ClassDojo.

Mogu li brojevi biti u redu? - 38. i 39. str.

Kamo idu djeca? Kako su odjevena? Procijeni prema odjeći, koje bi moglo biti godišnje doba? Tko je zadnji u redu? Što misliš, zašto stoje u redu? Što radi učiteljica?Koliko je djece u redu?Koji je po redu dječak s naočalama?

Glavni i redni brojevi

Brojevi koji označuju mjesto nekoga ili nečega u redu zovemo redni brojevi. Pišemo ih tako da iza broja stavimo točku.

3. - treći, 7. - sedmi, 1. - prvi

Ostali brojevi (brojevi koje smo dosad učili) zovu se glavni brojevi.

3 - tri, 7 - sedam, 1 - jedan  (ovo zapisati u bilježnicu)

Zapiši samo rješenja u bilježnicu:

1. Napiši riječima ove brojeve: 2, 2., 5., 7.

2. Napiši znamenkama ove brojeve: sedamnaest, peti, trinaesti, dvadeset.

3. Napiši dva redna broja brojevnom riječju i brojkom (ne smiju biti brojevi iz prethodnih zadataka).

Riješi zadatke na 39. str.

PRIRODA I DRUŠTVO

Koliko je dijelova dana? - RB, 63. - 65. str.

Prisjeti se doba dana koje več znaš; reci ih na glas.

Odigraj igru Dan - noć s ukućanima.

Riješi zadatke u radnoj bilježnici i utvrdi svoje znanje.

Na Izziju riješi  DOBA DANA

ENGLESKI JEZIK

Good Morning! smiley

Stižu novi zadatci iz engleskog jezika.

U udžbeniku na str.38, zadatak 3, nalazi se pjesmica "A Funny Zoo". Promotri sličice i pokušaj sam/a reći koje životinje vidiš na sličicama i koliko ih je. Nakon toga na Izziju poslušaj pjesmu. Jaaaako je zanimljiva i smiješna, pa možeš čak i zaplesati uz nju. smiley

U RB, str. 59 riješi zadatak br. 2, različitim bojicama poveži broj i sličicu.

Zatim usmeno ponovi sve životinje koje smo učili. U udžbeniku na str. 39 imaš "My Memo" gdje se one sve nalaze i samo pokazuj sličicu po sličicu i imenuj životinje. Tu su i brojevi, pa ponovi i njih. smiley

U RB na str. 60/61 riješi zadatke 1 i 2. Poslikaj i pošalji mi samo križaljku sa str. 60. Trebaš upisati nazive životinja kako ih vidiš na sličicama.

Bye bye! smiley

Samo vas želim sve pohvaliti, jer ste jako lijepo nacrtali životinje od prošli put. Bravo i samo tako nastavite!

Evo i jedna zanimljiva igra za ponavljanje životinja, pa tko želi i može, neka se poigra.

Odmorite se za vikend. Šaljem veliki zagrljaj svima! heart

Učiteljica Dubravka

objavio: Dubravka Namjesnik   datum: 2. 4. 2020.