u

vaša  knjižničarka

7. NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS

ŠKOLSKA  RAZINA NATJECANJA:

28. listopada za učenike od 3. do 5.r.

29. listopada za učenike 6. do 8.r.

GRADSKA  RAZINA NATJECANJA :

30.listopada u 18.00 u Gradskoj knjižnici Pakrac

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS   U POŽEGI

U OSNOVNOJ  ŠKOLI  D. CESARIĆA   31.10. U 8.30.

Na Natjecanju u čitanju naglas sudjelujemo od samog početka. Nakon mnogih odličnih čitača, napokon je Fran Bralo, učenik 4.c razreda naše škole uspio oduševiti i publiku i žiri i  postao državni pobjednik.

Jednostavnim, duhovitim uvodnim dijelom zainteresirao je publiku i plijenio pažnju. Čitao je izražajno i glasno, izgovarajući točno i pravilno naglašavajući riječi i suvereno vladao pozornicom pa je odmah  bilo jasno da je favorit.

Čestitali su mu i ostali natjecatelji i mentori što je dokaz da je stvarno opravdao i prvo mjesto publike i prvo mjesto žirija.

JUČER U SISKU Fran Bralo pobjednik Državnog natjecanja u čitanju naglas

Na velikoj svečanosti knjige i čitanja u Sisku 21.11.2019. imamo pobjednika Frana!!!

U Mjesecu hrvatske knjige čitali smo, recitirali i razgovarali o knjigama i čitanjuu  i u PŠ Badljevina i PŠ Prekopakra. Knjižničarke iz Gradske knjižnice Pakrac pripremile su paketić sa knjigama  za djecu u područnim školama.

Tako će učenici tijekom godine čitati nove slikovnice i priče koje su im u školi dostupne. Naše smo druženje završili s "čitajmo svakodnevno 15minuta"!!

KNJIŽEVNI SUSRET S HRVOJEM KOVAČEVIĆEM,

6.studenog 2019.

Gradska knjižnica organizirala  je književni susret  u prostorijama gradske knjižnice. Na početku susreta je učiteljica Danijela Crnković predstavila projekt "Čitamo zajedno- čitamo naglas zaboravljene knjige" u kojem je ona sa svojim učenicima, tada četvrtašima čitala Tajnu graditelja straha.

Nakon pročitane knjige učenici PŠ Prekopakra snimili su i videouradak: Vijesti TV Prekopakre na temelju pročitane knjige.

Učenici četvrtih i petih razreda, članovi knjižničara i čitateljskog kluba  su od Hrvoja Kovačevića čuli da je porijeklom iz Požege i da je išao u školu Julija Kepfa. Pisao je za školski časopis jer se nekad tako ,umjesto na internetskim stranicama, pisalo.Diplomirao je arhitekturu, napravio je 4 animirana filma i crtao je karikature. Pisac Ratko Bjelčić ga je nagovorio da ode u Školsku knjigu, ponudi svoje radove i da piše za djecu. Gost-pisac nam je pričao i kako su nastale njegove knjige, što i kako piše te niz zanimljivosti iz knjiga. Hrvoje Kovačević najduže je pisao Tajnu crne kutije i za taj  roman dobio nagradu Grigor Vitez.

Napisao je 15ak knjiga Tajni...

Zadnja je Tajna malog brata i promovirat će ju na Interliberu sljedeći tjedan.

Na kraju susreta učenici su postavljali vrlo zanimljiva pitanja na koje je ovaj naš plodan pisac "tajni"  odgovarao.

LISTOPAD         Mjesec školskih knjižnica

Svakog listopada slavimo školske knjižnice!

Međunarodni mjesec školskih knjižnica (ISLM) prilika je za knjižničare širom svijeta da tijekom listopada odaberu dan, tjedan ili cijeli mjesec kako bi proslavili važnost školskih knjižnica i svega što one predstavljaju.

Tema Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica 2019. godine je Maštajmo, a temelji se na konferenciji IASL-a s temom Okupljanje– Osnaživanje – Transformacija: školske knjižnice.

Ove godine pozivamo sudionike da razmisle i proslave vezu između knjige, čitanja te školskih knjižnica i mašte.  Nadamo se da će Međunarodni mjesec školskih knjižnica 2019. biti predivno kreativna i maštovita svjetska proslava školske knjižnice.

int.docx
 knjiznica 16.docx
 knjiznica2012.docx
 knjiznica 2014,15.docx
 KNJIZNICA.doc
 Ljubavne pjesme 19 natjecaj.docx
 MEDIJI, za ucenike.doc
 Mjesec hrvatske knjige 2014.docx
 MJhr.KNJ..doc
 Mj. hrv knjige 18.docx
 mjknj13.docx
 Nije tajna, lektira je sjajna; Citanje naglas.docx
 Priprema za kviz.docx
 sk god 18.docx
 Slide1.JPG
 Slide2.JPG
 Slide3.JPG
 Slide4.JPG
 u knjiznici 2015.docx

« Prosinac 2019 »

Ispis statistike od 9. 11. 2019.