ERASMUS+ projekt

Scan0002 (1).pdf

Diseminacija rezultata projekta

DISEMINACIJA REZULTATA PROJEKTA

25. rujna ravnateljica Osnovne škole braće Radića Pakrac Vijeću roditelja predstavila je sve aktivnosti u projektu Učimo, stvaramo, napredujemo. Roditelje je upoznala s organizacijom rada škole u Pragu te načinima i pristupima  u poučavanju darovitih učenika.

Predstavljajući Školski kurikulum za sljedeću školsku godinu ravnateljica je istaknula niz novih aktivnosti koje su rezultat mobilnosti u Pragu. To su: dodatne nastave na 3 razine za učenike nižih razreda; nove izvannastavne aktivnosti kao što su mali i veliki čitateljski klub, zlatna vuna, laboratorijske vježbe, obogaćen plan natjecanja i smotri za učenike koji mogu i žele više, identifikacija darovitih učenika u 2. i 3. razredu te  rad psihologinje s grupom darovitih učenika, radionice u Tjednu darovitih učenika. Nakon izlaganja roditelji su imali priliku postaviti pitanja koja su ih zanimala, a posebno uz organizaciju i motivaciju učenika za sudjelovanje u izvannastavnim aktivnostima.

Ravnateljica je najavila i pripremu za novi Erasmus + projekt s temom rada rukama u nastavi kao i novi projekt prekogranične suradnje sa školom u Bosni i Hercegovini.

Učenje i izvan učionice

Motivirana smo grupa za učenje češkog jezika. Iskoristili smo sunčani jesenski dan i održali sat izvan učionice -  u sjenici. Bilo nam je zanimljivo i pokazali smo učenicima da i učitelji uče.

Posjet Češkoj osnovnoj školi J.A.Komenskog Daruvar

11.listopada 2017.godine posjetili smo Češku osnovnu školu J.A.Komenskog Daruvar . U školi nas je dočekala pedagoginja koja nas je provela kroz školu i rekla nam ponešto o povijesti škole i načinu rada.

Što smo vidjeli mi možete vidjeti i vi OVDJE

Ahoj!

10.listopada 2017.godine započeli smo sa učenjem češkog jezika. Učenje češkog jezika, pod voditeljstvom naše profesorice Zdenke Pelikan, planiramo održavati svakog utorka do ožujka 2018., u trajanju od 30 sati.

Prva konferencija za novinare

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Prezentaciju koju su predstavile ravnateljica Sanja Delač i psihologinja Nataša Major možete pogledati OVDJE.

Prvi Skype susret

12.rujna 2017.godine u 11 sati stupili smo preko Skype-a u prvi kontakt sa školom domaćinom u Pragu. Dogovorili smo okvirni datum dolaska u posjetu. Škola domaćin je Základní škola nám. Curieových.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

« Ožujak 2018 »